wtorek, stycznia 17, 2017

[BOOK TOUR] "52 kolory życia" Tom 2 - Magdalena Kozioł

Autor: Magdalena Kozioł
Tytuł: 52 kolory życia. Tom II
Liczba stron: 114
Wydawnictwo: Pociąg do natury, Magdalena Kozioł

Organizatorka akcji: Kasia z bloga Poligon Domowy

W ramach jednego Book Toura miałam możliwość przeczytania od razu dwóch tomów powieści Magdaleny Kozioł "52 kolory życia". Tom pierwszy (recenzja tutaj) niespecjalnie przypadł mi do gustu i gdybym nie zgłosiła się do tej akcji, najprawdopodobniej na nim ta moja przygoda by się zakończyła. Koniec końców cieszę się jednak, że stało się inaczej.
W dalszym ciągu śledzimy losy Sally i Jacka. Kobieta wraca z narzeczonym do domu, by odwiedzić ojca w szpitalu i dojść do siebie po ostatnich przejściach. Gdy tylko czuje się na tyle dobrze, by wrócić do pracy, znów przyjeżdża nad morze. Tym razem również nie obędzie się bez przygód. Kolejny "wypadek", mafijne porachunki, no i oczywiście na jej drodze znów stanie przystojny (choć zajęty) komisarz. Podobno to, co ma się wydarzyć, zdarzy się tak czy inaczej, nawet jeśli próbujemy temu zapobiec. Czy silna wola Sally wystarczy? A może przed przeznaczeniem naprawdę nie da się uciec?
Drugi tom "52 kolorów życia" Magdaleny Kozioł pozytywnie mnie zaskoczył. Widać już w nim wyraźną poprawę, jeśli chodzi o poziom korekty. Zdecydowanie mniej w nim też niezręczności językowych. Szlifując swój warsztat pisarski, autorka pozwala nam czerpać coraz więcej przyjemności z oryginalnych, poruszających opisów. Umiejętnie wplecione w akcję fragmenty wierszy i piosenek dodają powieści uroku. Pierwszemu tomowi kiepska korekta wyrządziła ogromną krzywdę, ale tę część przygód Sally mogę już z czystym sumieniem polecić.Książka bierze udział w wyzwaniach:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Ogród Książek , Blogger